Jeneratör nedir?

Jeneratör mekanik enerjiyi oluşturan kısım ve alternatör olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Mekanik enerjiyi sağlayabilmek için ise dizel, benzinli ve doğal gazlı motorlar en yaygın şekilde tercihe edilen ürünlerdir. Bu ürünlere alternatif olarak rüzgar enerjisi, su veya buhar türbini kullanılabilir. Günümüzde en yaygın şekilde, manuel jeneratörler, dizel ve benzinli otomatik jeneratörler, kaynak jeneratörleri, trifaze jeneratörler ve monofaze jeneratörler kullanılmaktadır.

Günümüzün vazgeçilmezi Jeneratör

Jeneratör günümüzde çoğu kurum için elektrik ihtiyacının devamlı karşılanması büyük bir öneme sahiptir. Bunun içinde jeneratör vazgeçilmez bir materyaldir. Jeneratörün kısa bir tanımını yapacak olursak, herhangi bir enerji türünü elektrik enerjisine çeviren makine diyebiliriz. Jeneratörler elektrikler kesildiğinde geçici elektrik sağlamasının yanı sıra elektrik şebekelerinde uzak yere konumlandırılmış mekanlarda ya da konumlandırıldığı yerde elektrik şebekesi bulunmayan yerlerde sürekli enerji kaynağı olarak da kullanılabilmektedir.

Jeneratörler

Yer aldığımız dünyada çalıştığımız iş ortamları, fabrikalar, mağazalar ve benzeri birçok ortamda şüphesiz elektrik gücünden yararlanılmaktadır. Elektrik gücünün kullanılması ile başlanılan aydınlatma cihazları, otomasyon teknolojilerinin gelişimleri ve kullanımları yaygınlaşmış olup elektrik kesintilerine karşı da önlemler alınmasının ilk projeleri bu dönemde başlamıştır.

Mekanik enerjiyi elektrik akımına çeviren jeneratörler, elektriğin olduğu hemen hemen her yerde önem arz etmektedir. Öneminin bu kadar büyük olmasının başında maddi kayıpları önlemesi, iş veriminin sigortaya bağlanmasını sağlamasıdır. Jeneratöre yatırmış olduğunuz miktarın oluşacak elektrik kesintilerinde size sağlamış olduğu maddi hasarın tamamını örtbas ederek %32 kar ile size geri döndüğünü araştırmacılar gözlemlemiş ve bilimsel bir makalede bu konuya yer vermişlerdir.

Açmış olduğunuz veya açmak için düşündüğünüz her hangi bir işletmede yer alması gereken jeneratör üreteçleri, olası elektrik kesintilerinde cebinizdeki ekonomiyi ve zaman verimini tamamen korumanıza yardımcı olacaktır. Bu bakımdan ihtiyaç duymuş olduğunuz jeneratör kiralama veya jeneratör satın alma konularında tereddüt etmemenizde fayda vardır. Bu işi yıllarından tecrübesine dayatan EMSA Jeneratör size hakkıyla en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Son değişiklik Pazartesi, 19 April 2021 10:13
Bu kategorideki diğerleri: Stand by güç nedir? »
Copyright © 2022 EMSA Jeneratör. Tüm hakları saklıdır.
EMSA JeneratörEMSA Jeneratör